Wynajem sprzętu do prac wysokościowych

Sprzęt do pracy wysokościowych jest niezwykle ważnym elementem do każdej pracy związanej z wysokością. Jednakże korzystać z niego – w przypadku pracy – mogą jedynie osoby specjalnie do tego przeszkolone.  Sprzęt do wspinaczki wysokościowej to niezwykle duży wydatek jak na początek działania. Zanim uda się zarobić na swój własny sprzęt warto skorzystać z wypożyczalni.

Podstawowym elementem, jaki mogą wypożyczyć nasi klienci, jest oczywiście sprzęt do ochrony osobistej. Zalicza się do niej przede wszystkim szelki oraz linki bezpieczeństwa.

Prace na wysokości są ułatwione w momencie, kiedy budynek jest wyposażony w elementy wspomagające. Przede wszystkim są to dodatkowe mocowania, do których można podczepić zaczepy oraz liny. Dzięki temu prace na wysokości są zdecydowanie łatwiejsze, a asekuracja przed upadkiem dużo większa. Podczas wszelkich prac warto mieć także przy sobie wyposażenie dodatkowe. Są to między innymi specjalne opaski na nadgarstki, do których można podczepić narzędzia, lub też specjalne torby ułatwiające przechowywanie wszelkich przedmiotów, jakie się przy sobie posiada.

Jednakże posiadając nawet najlepsze zabezpieczenia – szelki, liny czy też karabińczyki – należy pamiętać o zachowaniu ostrożności. Jedynie dzięki temu można zapewnić bezpieczeństwo, nie tylko sobie, ale także osobom przebywającym w okolicy.

© 2016 POLLIFT
Realizacja: Agencja Interaktywna WebProm